A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia híre – Harmincegy érmet, 17 aranyat, 11 ezüstöt és 3 bronzot nyertek a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) növendékei az Orosházán hétvégén rendezett junior-válogatóversenyen, amely a második volt a sorozatban.

A legtöbb első helyezettünk a lányok között lett, összesen hét, s négyen a második helyen zártak. Szabadfogásban hat sportolónk arany-, négy ezüst és egy bronzérmet nyert, míg a kötöttfogásúak között négyen győztek, hárman másodikak lettek, ketten pedig a dobogó harmadik fokára álltak fel.

A súlycsoportok nagyrészében körmérkőzések, vagy nordic-rendszer szerinti lebonyolítás zajlott, mindössze két kategória, a szabadfogású 70 és a kötöttfogású 72 kilóban alakult ki tíz, valamint kilenc fős tábla. Előbbi súlycsoportban a kadet Eb-ötödik Nagy Marcell, utóbbiban pedig a junior vb-harmadik Tösmagi Attila diadalmaskodott.