A párizsi olimpiáig is rendkívül zsúfolt az idei versenynaptár, hiszen mindegyik sportágban több kvalifikációs eseményre kerül sor. A magyar sportolók eddig 65 kvótát szereztek Párizsra, a Magyar Olimpiai Bizottság 160-180 fős indulói létszámmal kalkulál. A csapatsportágak közül még a női vízilabda-, a női és férfi kézilabda-, valamint a női kosárlabda-válogatott is kiharcolhatja a részvételt, továbbá mindkét nemnél a 3×3-as kosárlabdacsapat is.

Vízilabdában külön, de egy időben rendezik a női és a férfi Európa-bajnokságot január elején Hollandiában és Horvátországban, és szokás szerint ugyanebben a hónapban lesz a férfi kézilabda Eb is Németországban. Februárban kerül sor a vizes világbajnokságra Dohában, egy hónappal az olimpia előtt pedig Belgrádban Európa-bajnokságon versenyeznek az úszók. Atlétikában Glasgow ad otthont a fedett vb-nek márciusban, majd júniusban Róma a szabadtéri Európa-bajnokságnak.
Az olimpia melletti másik csúcsesemény jövőre a németországi labdarúgó Európa-bajnokság lesz, amelyre a magyar válogatott csoportelsőként jutott ki. Marco Rossi szövetségi kapitány csapata Svájc ellen kezd június 15-én Kölnben. A magyarok június 19-én a házigazda Németország válogatottja ellen folytatják szereplésüket Stuttgartban, végül június 23-án Skóciával találkoznak, szintén Stuttgartban.
A hazai nagy nemzetközi sportesemények közül kiemelkedik a februári olimpiai kvalifikációs légfegyveres Eb Győrben, az áprilisi evezős Eb Szegeden, a májusi ritmikus gimnasztika Eb Budapesten és a júniusi kajak-kenu Eb, ugyancsak Szegeden.
Júniusban rendezik a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjét, a Forma-1-ben pedig e hónap végén kerül sor a magyar futamra. Szeptemberben is lesz kiemelkedő sportesemény Magyarországon, mivel a négyesfogathajtók világbajnokságát Szilvásváradon rendezik.

Január
3. Síugró Négysáncverseny, 3. állomás, Innsbruck
 3-10. Vitorlázó ILCA 6 világbajnokság, Mar del Plata    
 4-16. Férfi vízilabda Európa-bajnokság, Zágráb/Dubrovnik
 5-7. Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Heerenveen
 5-13. Női vízilabda Európa-bajnokság, Eindhoven
 5-19. Dakar-rali, Szaúd-Arábia
 6. Síugró Négysáncverseny, 4. állomás, Bischofshofen
 8-14. Műkorcsolya Európa-bajnokság, Kaunas
10-14. Pályakerékpár Eb, Apeldoorn
10-14. Birkózó Ranking Series, Zágráb
11-28. Olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság, Németország
12-14. Rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Gdansk
14. Cyclocross (terepkerékpár) ob, Debrecen
15-28. Ausztrál nyílt teniszbajnokság, Melbourne
15-21. Bocskai István nemzetközi ökölvívótorna, Debrecen
19-II. 1. Téli ifjúsági olimpiai játékok, Kangvon
20-21. Asztalitenisz Európa Top 16-bajnokság, Montreux
24-31. Vitorlázó ILCA 7 világbajnokság, Adelaide
25-28. Sírepülő-világbajnokság, Kulm Bad Mitterndorf/Tauplitz
27-28. Jégkorong, Magyar Kupa, négyes döntő
28. Monte-Carlo-rali, a világbajnokság 1. futama

Február
I.19-1. Téli ifjúsági olimpiai játékok, Kangvon
I.30-4. Asztalitenisz női Európa-kupa, negyeddöntő, SH-ITB Budaörsi SC – HB Ostrov
2-3. Tenisz Davis Kupa, selejtező, Magyarország-Németország, Tatabánya
2-4. Cyclocross (terepkerékpár) világbajnokság, Tábor
2-18. Olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokság, Doha
5-11. Nemzetközi fedettpályás idénynyitó öttusaverseny, egyben országos bajnokság, Budapest
7-18. Sílövő-világbajnokság, Nové Mesto
8. A labdarúgó Nemzetek Ligája sorsolása, Párizs
8-11. Női kosárlabda olimpiai selejtezőtorna, Sopron
8-11. Jégkorong, férfi olimpiai selejtező, Budapest
11. Amerikaifutball, Super Bowl, Las Vegas
12-18. Birkózó Európa-bajnokság, Bukarest
15. Labdarúgó Konferencia-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzés: Olimpiakosz (görög)-Ferencváros
15-18. Távonkénti gyorskorcsolya-világbajnokság, Calgary
16-25. Asztalitenisz csapat-világbajnokság, Puszan
17. Evezős ergométeres országos bajnokság, Mosonmagyaróvár
17-18. Fedett pályás atlétikai országos bajnokság
18. Svéd-rali, a világbajnokság 2. futama
22. Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Izland-Magyarország
22. Labdarúgó Konferencia-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó: Ferencváros-Olimpiakosz (görög)
25. Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország-Olaszország
27-III. 2. Olimpiai kvalifikációs légfegyveres Európa-bajnokság, Győr
29-III. 12. Olimpiai világkvalifikációs ökölvívótorna, Milánó

Szilágyi Áron

Szilágyi Áron márciusban a budapesti világkupán mérheti le felkészültségét
Fotó: Facebook/Szilágyi Áron

Március
1-3. Fedett pályás atlétikai világbajnokság, Glasgow
 2. Atlétikai téli dobó országos bajnokság
 2. Forma-1, Bahreini Nagydíj, Szahír
 7-10. Összetett és sprint gyorskorcsolya-világbajnokság, Inzell
 8-9. Triatlon világbajnoki sorozat, 1. állomás, Abu-Dzabi
 8-10. WestEnd női és férfi párbajtőr Grand Prix, Budapest
 9. Forma-1, Szaúdi Nagydíj, Dzsidda
 9-10. Atlétikai dobó Európa Kupa, Leiria
 9-10. Női kézilabda Magyar Kupa négyes döntő
 9-10. Női és férfi röplabda Magyar Kupa négyes döntő
 9-10. Tekvondó olimpiai kvótaszerző verseny, Szófia
10. Gyorsaságimotoros-vb, Katari Nagydíj, Doha
14-17. Férfi kézilabda olimpiai selejtezőtornák
15-17. Rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság, Rotterdam
16. Evezős olimpiai kvalifikációs és Eb válogató verseny, Szeged
16. Nyíltvízi úszó Európa Kupa, Eilat
16-24. Női curling-világbajnokság, Sydney
18-24. Műkorcsolya-világbajnokság, Montreal
22. Férfi és női torna csapatbajnokság, 1. forduló, Budapest
22-24. Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard egyéni világkupaverseny, Zarándi Csaba férfi kard csapat világkupaverseny, Budapest
22-24. Asztalitenisz országos bajnokság – később kijelölendő helyszínen
23-24. Evezős ergométeres világ- és Európa-bajnokság, Prága
23-24. Férfi és női torna országos bajnokság, Budapest
24. Forma-1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne
24. Gyorsaságimotoros-vb, Portugál Nagydíj, Algarve
30-IV. 7. Férfi curling-világbajnokság, Schaffhausen
31. Kenya-rali, a világbajnokság 3. futama
 

Április
III. 30-7. Férfi curling-világbajnokság, Schaffhausen
 4-7. Európai birkózó kvalifikációs verseny, Baku
 5-6. Szinkronkorcsolya-világbajnokság, Zágráb
 7. Forma-1, Japán Nagydíj, Szuzuka
 7. Gyorsaságimotoros-vb, Argentin Nagydíj, Termas de Rio Hondo
 9-14. Tollaslabda Európa-bajnokság, Saarbrücken
11-14. Női kézilabda olimpiai selejtezőtornák
12-14. Evezős világkupa, Varese
12-14. Rali Európa-bajnokság (ERC), Rally Hungary, Veszprém és környéke
12-19. Puska, pisztoly olimpiai kvalifikációs verseny, Rio de Janeiro
13-14. Női vízilabda Eurokupa, négyes döntő
13-14. Férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntő
14. Gyorsaságimotoros-vb, Egyesült Államok Nagydíja, Austin
20. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Hsziamen
20-21. 39. Telekom Vivicittá, Budapest
20-27. Vegyespáros curling-világbajnokság, Östersund
21. Gyalogló olimpiai kvótaszerző verseny, Antalya
21. Forma-1, Kínai Nagydíj, Sanghaj
21. Horvát-rali, a világbajnokság 4. futama
21-27. Női jégkorong divízió I/A-világbajnokság, Klagenfurt
23-30. Koronglövő olimpiai kvalifikációs verseny, Doha
23-28. Öttusa világkupasverseny, Budapest
24-28. Torna férfi Európa-bajnokság, Rimini
25-28. Evezős Európa-bajnokság, valamint kontinentális olimpiai és paralimpiai kvalifikációs regatta, Szeged
25-28. Cselgáncs olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság, Zágráb
27. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Sanghaj
28. Gyorsaságimotoros-vb, Spanyol Nagydíj, Jerez
28-V. 4. Férfi jégkorong divízió I/A-világbajnokság, Bolzano

Május
IV. 28-4. Férfi jégkorong divízió I/A-világbajnokság, Bolzano
 1-2. Kajak-kenu válogatóverseny, Szolnok
 2-5. Torna női Európa-bajnokság, Rimini
 4. Röplabda Bajnokok Ligája, férfi és női döntő
 4-5. Atlétikai váltók olimpiai kvótaszerző versenye, Bahama
 4-26. Giro d'Italia  országúti kerékpáros körverseny
 5. Forma-1, Miami Nagydíj, Miami
 6-12. között: Férfi kézilabda világbajnoki selejtező, oda-visszavágó
 6-12. Asztalitenisz európai olimpiai selejtező – később kijelölendő helyszínen
 7-12. Íjász Európa-bajnokság, Essen
 8-12. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny
 8-12. Hegyikerékpár Eb, Cheile Gradistei
 8-12. Kajak-kenu olimpiai pótkvalifikációs világkupa és para világbajnokság, Szeged
 9-12. Olimpiai kvalifikációs birkózó verseny, Isztambul
10. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Doha
10-12. Tekvondó Európa-bajnokság, Belgrád
11. Triatlon világbajnoki sorozat, 2. állomás, Jokohama
11-12. Női kézilabda Európa-liga négyes döntő
12. Portugál-rali, a világbajnokság 5. futama
12. Gyorsaságimotoros-vb, Francia Nagydíj, Le Mans
15. Labdarúgó Magyar Kupa döntője, Puskás Aréna
16-26. Koronglövő Európa-bajnokság, Lonato
17-18. Férfi vízilabda Eurokupa, négyes döntő
17-19. Kajak-kenu maratoni országos bajnokság, Győr
18. Nyíltvízi úszó Európa Kupa, Piombino
18. Női röplabda Európa-Liga, ezüst divízió, 1. forduló: Lettország-Magyarország, Izland
19. Női röplabda Európa-Liga, ezüst divízió, 2. forduló: Izland-Magyarország, Izland
19. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Rabat
19. Forma-1, Emilia Romagna Nagydíj, Imola
19-21. Evezős olimpiai és paralimpiai kvalifikációs regatta, Luzern
19-24. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokság, Abu-Dzabi
20-VI. 2. között: A férfi kézilabda NB I döntőjének mérkőzései
22. Labdarúgó Európa-liga döntője, Dublin
22-26. Ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Budapest
23-26. 3×3-as kosárlabda olimpiai selejtezőtorna, Debrecen
23-VI. 3. Olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, Bangkok
24-26. Kajak-kenu világkupa, Poznan
24-26. Evezős világkupa, Luzern
24-26. Vívó országos bajnokság, Budapest
25. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Eugene
25-VI. 6. Puska, pisztoly Európa-bajnokság, Eszék
25-26. Férfi kézilabda Európa-liga négyes döntő
25-26. Triatlon világbajnoki sorozat, 3. állomás, Cagliari
26. Női röplabda Európa-Liga, ezüst divízió, 4. forduló: Luxemburg-Magyarország, Luxemburg
26. A női kézilabda NB I utolsó játéknapja
26. Forma-1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo
26. Gyorsaságimotoros-vb, Katalán Nagydíj, Barcelona
27-VI. 9. Francia nyílt teniszbajnokság, Párizs
29. Labdarúgó Konferencia-liga döntője, Athén
30. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Oslo
31. Női röplabda Európa-Liga, ezüst divízió, 5. forduló: Magyarország-Lettország

 Június
 1. Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, London
 1-2. Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Budapest
 1-2. Asztalitenisz Extraliga, négyes döntő – később kijelölendő helyszínen    
 2. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Stockholm
 2. Női röplabda Európa-Liga, ezüst divízió, 5. (utolsó) forduló: Magyarország-Finnország
 2. Szardínia-rali, a világbajnokság 6. futama
 2. Gyorsaságimotoros-vb, Olasz Nagydíj, Mugello
 5-7. Kajak-kenu válogatóverseny, Szeged
 6-8. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő
 6-9. Birkózó Polyák Imre-Varga János emlékverseny, BOK Csarnok
 7-12. Atlétikai Európa-bajnokság, Róma
 8-9. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Köln
 9. Forma-1, Kanadai Nagydíj, Montreal
10-16. Öttusa-világbajnokság, Csengcsou
10-23. Vizes Európa-bajnokság, Belgrád
13. Női röplabda Európa-liga, ezüst divízió, döntő, 1. mérkőzés
13-16. Kajak-kenu gyorsasági, para és SUP Európa-bajnokság, Szeged
14-16. Evezős Világkupa, Poznan
14-VII. 14. Labdarúgó Európa-bajnokság, Németország
15. Nyíltvízi úszó Európa Kupa, Belgrád
16. Női röplabda Európa-liga, ezüst divízió, döntő, visszavágó
16. Gyorsaságimotoros-vb, Kazah Nagydíj, Almati
18-23. Vívó Európa-bajnokság, Bázel
18-23. Strandkézilabda-világbajnokság, Kína
20-23. BMX freestyle, breaktánc, gördeszka és sportmászás olimpiai kvalifikációs sorozatának második (utolsó) állomása, Budapest, Ludovika Campus
20-VII. 14. Labdarúgó Copa America, Egyesült Államok
23. Forma-1, Spanyol Nagydíj, Barcelona
29-VII. 21. Tour de France országúti kerékpáros körverseny
30. Forma-1, Osztrák Nagydíj, Spielberg
30. Lengyel-rali, a világbajnokság 7. futama
30. Gyorsaságimotoros-vb, Holland Nagydíj, Assen

Július
VI. 29-21. Tour de France országúti kerékpáros körverseny
 1-14. Wimbledoni teniszbajnokság
 4-6. Evezős egyetemi világbajnokság, Rotterdam
 5-7. Szinkronúszó világkupa, Szuperdöntő, Budapest
 6. Triatlon-világkupa, Tiszaújváros
 6. V4 kerékpárverseny magyarországi szakasza
 7. Forma-1, Brit Nagydíj, Silverstone
 7. Gyorsaságimotoros-vb, Német Nagydíj, Hohenstein-Ernstthal
 8-14. Öttusa Európa-bajnokság, Budapest
 9. Gyulai Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj
12. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Monaco
13-14. Triatlon világbajnoki sorozat, 4. állomás, Hamburg
15-21. Tenisz WTA-torna, Budapest
18-20. 56. Kékszalag Nagydíj, Balatonfüred
20. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, London
20. Lidl Balaton-átúszás
21. Forma-1, Magyar Nagydíj, Hungaroring
21. Lett-rali, a világbajnokság 8. futama
25-28. Kajak-kenu maratoni Európa-bajnokság, Poznan
26-VIII. 11. XXXIII. nyári olimpiai játékok, Párizs
27. Balaton-átevezés
28. Forma-1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps

Képünk illusztráció

A száguldó cirkusz újra a Hungaroringre érkezik
Fotó: Facebook/Hungaroring

Augusztus
4. Finn-rali, a világbajnokság 9. futama
 4. Gyorsaságimotoros-vb, Brit Nagydíj, Silverstone
12-18. Strandröplabda Európa-bajnokság, Hollandia
14-16. Kajak-kenu országos bajnokság, nem olimpiai számok válogatóversenye, Szolnok
17-IX. 1. Férfi és női röplabda Európa-bajnoki selejtező
17-IX. 18. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny
18. Gyorsaságimotoros-vb, Osztrák Nagydíj, Spielberg
22. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Lausanne
22-25. Kajak-kenu nem olimpiai számok világbajnoksága, Szamarkand
25. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Szilézia
25. Forma-1, Holland Nagydíj, Zandvoort
26-IX. 8. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York
28-IX. 1. Hegyikerékpáros vb, Andorra
28-IX. 8. XVII. nyári paralimpia, Párizs
29. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Róma

Szeptember
VIII. 17-1. Férfi és női röplabda Európa-bajnoki selejtező
VIII. 17-18. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny
VIII. 26-8. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York
VIII. 28-1. Hegyikerékpáros vb, Andorra
VIII. 28-8. XVII. nyári paralimpia, Párizs
 1. Forma-1, Olasz Nagydíj, Monza
 1. Gyorsaságimotoros-vb, Aragóniai Nagydíj, Alcaníz
 4-8. Négyesfogathajtó-világbajnokság, Szilvásvárad
 5. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Zürich
 6-9. Cselgáncs Grand Slam, Budapest
 7. Női kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló
 7. Íjász ob, Budapest
 8. Wizz Air Budapest Félmaraton
 8. Nyíltvízi úszó Európa Kupa, Ohrid
 8. Akropolisz-rali, a világbajnokság 10. futama
 8. Gyorsaságimotoros-vb, San Marinó-i Nagydíj, Misano
11. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló
11-15. Országúti kerékpáros Európa-bajnokság, Limburg
13-14. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Brüsszel
14. Kötött-, szabadfogású és női birkózó magyar bajnokság
14-15. Triatlon világbajnoki sorozat, 5. állomás, Montreal
15. Forma-1, Azeri Nagydíj, Baku
19-22. Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Metkovic
20. Férfi és női torna csapatbajnokság, 2. forduló, Budapest
21-22. Férfi és női torna szerenkénti országos bajnokság, Budapest
21-29. Országúti kerékpáros világbajnokság, Zürich
22. Forma-1, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr
22. Gyorsaságimotoros-vb, Indiai Nagydíj, Újdelhi
27-29. Aerobik világbajnokság, Pesaro
29. Chile-rali, a világbajnokság 11. futama
29. Gyorsaságimotoros-vb, Indonéz Nagydíj, Lombok

Október
 4-6. Torna challenge világkupaverseny, Szombathely
 6. Gyorsaságimotoros-vb, Japán Nagydíj, Motegi
12-13. 39. Spar Budapest Maraton Fesztivál
12-19. Vegyescsapat curling-világbajnokság, Aberdeen
15-20. Asztalitenisz egyéni Európa-bajnokság, Linz
16-20. Pályakerékpáros vb, Ballerup
17-19. Triatlon világbajnoki sorozat, 6. (utolsó) állomás, Málaga
20. Forma-1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin
20. Gyorsaságimotoros-vb, Ausztrál Nagydíj, Phillip Island
26-27. Férfi és női torna mesterfokú bajnokság, Győr
27. Forma-1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros
27. Gyorsaságimotoros-vb, Thaiföldi Nagydíj, Buriram

November
1-3. Cyclocross (terepkerékpár) Európa-bajnokság, Pontevedra
 3. Forma-1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo
 3. Közép-európa-rali, a világbajnokság 12. futama
 3. Gyorsaságimotoros-vb, Malajziai Nagydíj, Sepang
 6. vagy 7. Férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló
 7. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország-Bulgária
 9. vagy 10. Férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló
10. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Szlovénia-Magyarország
10. A Vendée Globe földkörüli vitorlásverseny rajtja, Les Sables-d'Olonne
10-17. Tenisz ATP-világbajnokság, Torino
17. Gyorsaságimotoros-vb, Valenciai Nagydíj, Valencia
23. Forma-1, Las Vegas-i Nagydíj, Las Vegas
24. Japán-rali, a világbajnokság 13. (utolsó) futama
28-XII. 15. Női kézilabda Európa-bajnokság, Ausztria-Magyarország-Svájc

December
1. Forma-1, Katari Nagydíj, Doha
2-8. Tenisz fedettpályás országos bajnokság
8. Forma-1, Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi
29-30. Síugró Négysáncverseny, Oberstdorf

Írta a Magyar Hírlap