A hétvégén rendezték meg a UIM jet-ski világbajnokság második, egyben záró futamát az olaszországi Olbia városában. A háromnapos futamok végén két magyar is az összetett dobogójára állhatott fel.

A Ski (álló) GP3 felnőtt kategóriában a mindössze 15 éves Jászai Csongor bronzérmet nyert Olbiában, Süli Csaba pedig negyedik helyezést ért el a versenyen. Eredményével összesítésben Jászai Csongor a kategória világbajnoki bronzérmese lett, Süli Csaba pedig pontszerző 6. helyen zárta teljesítményével a 2022-es szezont.

A királykategóriának számító Runabout (ülő) GP1 kategóriában a magyar színekben versenyző dán Marcus Jörgensen második helyezést szerzett, így összesítésben a kategória világbajnokaként zárta a sorozatot.