Mától lehet nevezni Magyarország első, világszínvonalú nemzetközi e-sport tornájára a www.v4futuresports.eu internetes oldalon. Az 1 millió euró összdíjazású V4 Future Sports Festival-on Magyarország, Lengyelország, Csehország és Szlovákia e-sportolói egyéni és klubcsapat szinten négy játékban – League of Legends, Counter-strike: Global Offensive, Clash Royale és FIFA18 – indulhatnak. A díjmentesen látogatható tornát az Egymillióan a magyar esportért Egyesület rendezi a Digitális Jólét Program támogatásával, március 23-25. között – hangzott el az esemény sajtótájékoztatóján.
„A V4 Future Sports Festival nemcsak Magyarország és a közép-kelet-európai régió első, újgenerációs e-sport közösségi tere lesz, hanem lehetőséget ad a fejlődni vágyó e-sport játékosoknak és csapatoknak, hogy tökéletesítsék képességeiket, megosszák tapasztalataikat,” – mondta Biró Balázs, az Egymillióan a magyar e-sportért Egyesület elnöke. A V4 Future Sports Festival-on bemutatkoznak a hagyományos versenysportok, valamint a jövő sportjai is. Láthatunk többek között robotfocit, valamint drónbemutatót és teqball versenyt is. A Gaming kiállításon szimulátorok, VR-állomások és youtuber színpadok várják az érdeklődőket.
League of Legendsben a résztvevő országok nemzeti tornáját megnyerő, összesen négy csapat küzd majd meg Budapest e-sport színpadán. Counter-Strike-ban ez kibővül 4, meghívott sztárcsapattal, így összesen nyolc gárda csap majd össze a régió bajnoki címéért. Clash Royale-ban minden V4 ország 2-2 legjobb játékosa utazhat majd Budapestre, míg FIFA18-ban 16, az online selejtezőket sikeresen teljesítő játékos küzdhet majd meg a nívós pénzdíjazás mellett a FIFA eWorld Cup 1-1, világbajnoki rájátszást érő helyéért! Az online selejtezőket a világ legnagyobb versenyszervező platformja, az Electronic Sports League (ESL) bonyolítja le.
Deutsch Tamás Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos a sajtótájékoztatón elmondta: „Az esport hazánkban, ahogy világszerte, egy hatalmas ütemben fejlődő digitális- és sport tevékenység. A Digitális Jólét Program 2.0 (DJP 2.0) célja, hogy a magyar sport sikereire, hagyományaira, szellemi erőforrásaira, illetve az innovációs tevékenységekre építve egyrészt még szélesebb körben alkalmazzanak a magyar sportban digitális eszközöket, módszereket, technológiát, másrészt megtörténjen olyan új digitális alkalmazások, megoldások, termékek hazai kifejlesztése, amelyek globálisan is versenyképesek lehetnek.”
A sajtótájékoztatón bemutatták a rendezvény arcát, az e-sport társadalmi védnökét. Cseh László olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok, százszoros magyar bajnok úszó kiemelte, hogy a hagyományos és az elektronikus sportok fontos kiegészítői egymásnak. „Magam is szenvedélyes játékos vagyok, kikapcsol és feltölt, segít a koncentrációban a mindennapos úszóedzések során is.”
A sajtóeseményen a Nemzeti Versenysport Szövetséget (NVESZ) Dr. Mészáros János elnök, és Tóth László elnökségi tag képviselte. „A Nemzeti Versenysport Szövetség célja az, hogy összekösse az úgynevezett hagyományos sportágakat az e-sporttal. Az elektronikus sport az utóbbi években utat tört magának, a népszerűsége megkérdőjelezhetetlen, és bízom benne, hogy a márciusi rendezvény is ezt bizonyítja majd” – összegzett Dr. Mészáros János.
Az Egymillióan a magyar esportért Egyesületről
Az Egymillióan a magyar esportért Egyesület a hazai e-sport szereplők alulról szerveződő mozgalmaként indult 2013-ban. Az online és közösségi média platformokon munkálkodó csapat 2016-ban civil szervezetté alakult. Céljaik között szerepel a társadalmi felelősségvállalás is, ami a videojátékokkal szembeni társadalmi előítéletek megváltoztatását, valamint a testmozgás, a sportolás fontosságának szükségességét hangsúlyozza.
Forrás: http://.sportbanyaszat.reblog.hu – RSS