Két magyar érem született az olimpián az idén bemutatkozott karate sportág utánpótlás korosztályának legrangosabb sorozatában a hétvégén. A Karate1 Youth League szériának az olaszországi Jesolóban rendezett állomásán hatalmas mezőny gyűlt össze: 54 ország közel 2500(!) versenyzője lépett tatamira. Magyarországot 29 fiatal képviselte, közülük a kadeteknél az MTK-s Tóth testvérek állhattak fel a dobogóra.

A kadet korosztályban (14-15 évesek) az 52 kg-os fiúk küzdelmeiben nem kevesebben, mint 95-en indultak. Közülük Tóth Máté Roland öt győzelemmel jutott a döntőbe, és végül a második helyen végzett. Testvére, Tóth Zsombor Zoltán ugyanebben a kategóriában harmadik lett.

A péntektől vasárnapig tartó háromnapos versenyen közel volt még az éremszerzéshez az ötödik helyen végzett Fischer Bálint, valamint Bogdán Panna, aki hetedik lett.