Marco Rossi szövetségi kapitány csapata Belgrád után Budapesten is 2-1-re diadalmaskodott a szerb válogatott ellen.

A legfontosabb események az első félidőben történtek, amikor előbb a 20. percben Nego passzából Varga Barnabás megszerezte a vezetést (1-0). Ezt ugyan a 33. percben Pavlovic kiegyenlítette, ám egy perccel később ismét Nego átadását követően vezetett másodszor is a magyar válogatott, miután Sallai Roland pazar lövése védhetetlenül vágódott a szerb kapu jobb oldalába (2-1).

A szerbek elleni kettős diadal azt jelenti, hogy a magyar válogatott nem csupán karnyújtásnyira került a 2024-es Európa-bajnokságon való szerepléstől, hanem jó eséllyel csoportelsőként zárhatja majd a selejtezősorozatot.

A csoport állása:

1. Magyarország 13 pont/5 mérkőzés, 2. Szerbia 10/6, 3. Montenegró 8/5, 4. Litvánia 5/6, 5. Bulgária 2/6.

Magyarország–Szerbia Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésre érkeznek a szurkolók a kivilágított Puskás Arénába

Fotó: MH/Purger Tamás
Varga Barnabás jogosan reklamál egy szabálytalanság okán

Kemény párharcokat láthattak a nézők mindkét válogatott részéről

Elképesztő iramú mérkőzés szemtanúi lehettünk

Sallai Roland (20) beállította a végeredményt. 2-1-re nyert Magyarország Szerbia ellen.

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya instruálja a játékosokat

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt