Reneszánszát éli a gombfoci. A fővárosban az elmúlt időszakban több nagy tornán is részt vehettek a sportág szerelmesei. A hétvégi KÖKI Kupán indulók között a legfiatalabb 10 év alatti, a legidősebb játékos pedig 80 év fölötti.

Pisont István szerint ez egy igazi szabadidős tevékenység. „Ez egyben népszerűsíti a labdarúgást is, de a hangsúly a gombfocin van. Összetett az egész, mert közösséget épít, sporttörténeti ismereteket frissít, hiszen nem véletlen, hogy akik régen gombfociztak, a mai napig betéve tudnak kezdőcsapatokat egy-egy vb-n vagy Eb-n” – mondta a korábbi 31-szeres válogatott labdarúgó.

A KÖKI Kupát szombaton bonyolítják le a KÖKI Terminál, Terminál Snooker, Darts és Gombfoci Clubban. A szervezők információi szerint 16 pályán zajlanak majd a küzdelmek. 

 

Forrás: http://.sportbanyaszat.reblog.hu – RSS

ElitSport
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.