Magyar szempontból jól kezdődött az egri CMAS Uszonyosúszó Világkupa. A felnőttek 11 érmet szereztek szombaton. A Magyar Búvár Szakszövetség (MBSZ) információi szerint 23 ország képviselteti magát a hevesi megyeszékhelyen.

Senánszky Petra esélyeshez méltó versenyzéssel megnyerte a női 50 méteres uszonyos gyorsúszást. A Világjátékokra készülő világklasszis a 4X100-as mix váltó tagjaként is aranyérmet szerzett. A Debreceni Búvárklub ugyanis első lett ebben a számban a Holoda Péter, Linzenbold Zsófia Karolina, Lipők Larion, Senánszky Petra összeállításban. Ugyancsak a dobogó legmagasabb fokára tudott állni Szász Tamás, miután győzött férfi 400 méteres búvárúszásban. Ugyanebben a számban Semostyán Róbert bronzérmesként zárt. A negyedik szombati aranyérmet Lengyeltóti Bence szerezte férfi 400 méter uszonyos gyorsúszásban.

Blaszák Lilla Gréta két érmet is begyűjtött. A 200 méter felszíni döntőben 2., a 800-as távon pedig 3. lett. Ezüstérmet szerzett továbbá Pázmányi Sándor (1500 m), Cséplő Kelen (50 m uszonyos gyors) és a Debreceni Búvárklub „A” váltója (4X50 m felszíni mix). Varga Krisztina is dobogóra állt, miután női 400 méteres uszonyos gyorsúszásban harmadikként zárt.

Remekeltek a juniorok, hiszen 7 aranyat, három ezüstöt és 6 bronzot szereztek. Kiemelkedik Kiss Nándor 800 méteres felszíni úszásban elért győzelme. A Mátrai Erőmű Búvárklub versenyzője ugyanis 6 perc 13 másodperc 53 századmásodperccel csapott célba, amely junior világrekord.