Érdi Mária megkezdte szereplését a tokiói olimpián. A magyar versenyző a Laser Radial hajóosztályban két futamot teljesített vasárnap.

A Magyar Vitorlás Szövetség információi szerint a helyszínen 27 Celsius fokos hőmérséklet, 45%-os páratartalom és irányát tekintve kitartó, erejét tekintve pedig kezdésként 8-9 csomós, ám később gyengülő szél fogadta a mezőnyt.

Érdi fantasztikusan kezdett az első futamban. Negyedikként teljesítette az első kört, ám a folytatásban visszaesett a 19. helyre és végül ebben a pozícióban is fejezte be a futamot.

Sara Winter, Érdi Mária edzője elmondta: nagyon trükkös két futamon vannak túl. „Új verseny, új időjárási viszonyok, és mindez egy olimpián. Nem szabad messzemenő következtetést levonni a nyitónap után. Hosszú lesz ez a verseny még” – összegzett a szakember. 

Fotó: hunsail.hu

Forrás: http://.sportbanyaszat.reblog.hu – RSS

ElitSport
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.