A kerület a “sportág Hosszú Katinkája”
Tíz aranyérmet nyertek a felnőtt magyar versenyzők a közelmúltban a törökországi Antalyában, valamint a bosznia-hercegovinai Szarajevóban megrendezett kick-box világbajnokságokon, és ezek mindegyike a csepeli Halker-Király Team sportolóinak nevéhez fűződött. Az egyesület vezetőjét, a Magyar Kick-box Szakszövetség alelnökét, Király Istvánt Antalyában a WAKO világszervezet alelnökévé választották, és az elnökség tagja lett a klub korábbi legendája, a sportágban tíz vb-aranyával rekorder Mórádi Zsolt is. Hogy mi a csepeli sikerek titka? Király István úgy fogalmazott: kell egy család…
– 1985 óta létezik a klub Csepelen, azóta tartok ott edzést, úgyhogy jövőre 35 évesek leszünk – mesélte Király István. – A kezdeti időszak után 2000 körülre tehető a paradigmaváltás, amikor kitekintettem a nemzetközi színtérre, elkezdtem anyagokat, videókat gyűjteni versenyzőkről, mérkőzésekről, és analizáltam azokat. Két-három éves gyűjtőmunka után pedig beindultak a remélt sikerek, amelyek a mai napig tartanak. Egy 1995-ös vb-ezüstöt leszámítva a 2001-es maribori világbajnoki bronz volt az első kiugró eredményünk, amelyet rengeteg további követett, és azóta őrizzük az első helyünket a klubcsapatok
– Mi a klub sikereinek a titka?
– Először is: kell egy család! Vagyis kellenek olyan fiúk és lányok, akik családi feelingként élik meg az együttlétet, egy olyan összetartó baráti társaság, amelynek tagjai nemcsak a sportban vannak együtt, hanem a magánéletben is, és élnek-halnak egymásért. Emellett olyan elhivatottságra is szükség van, amely a napi háromórás edzéseket is kibírhatóvá teszi. És persze nélkülözhetetlen a szakmai háttér, a tudásvágy az edzők részéről, mint ami Jároszkievicz Krisztiánban megvan, aki az utóbbi években átvette tőlem a versenyzői csapat irányítását. Mindezek nélkül nem megy.
– Milyen eredményekkel büszkélkedhetnek?
– Ha csak a felnőtt világbajnoki címeket nézzük, azok már meghaladják a hatvanat, és húszan a csapatomból biztos, hogy nyertek már vb-aranyat. Közülük Mórádi Zsolt és az Antalyában is győztes Kondár Anna tíz-tíz alkalommal állhatott a dobogó tetejére, ezzel ők világcsúcstartók, Busa Andrea pedig három szakágban is világbajnok lett az idén. Az utánpótlás vb-aranyak száma száz fölött lehet, és akkor még nem is beszéltem az Európa-bajnoki címekről és a világ- és Európa kupák érmeiről.
– Ezek döbbenetesen nagy számok…
– Nos, igen, mi klubként gyakorlatilag felvesszük a versenyt az aktuális világversenyeken a legsikeresebb országokkal… Most Törökországból is nyolc felnőtt aranyat hoztunk Csepelre, és Oroszország mögött Magyarország végzett a csepeli aranyakkal. Sokan a nemzetközi mezőnyből, akik úszásban is járatosak, csak a kick-box Hosszú Katinkájának neveznek minket…
– Hogyan működnek a mindennapokban?
– Szerencsés helyzetben vagyunk, mert Csepelen a Borbély Lénárd polgármester úr vezette kerület értékeli a munkánkat, megbecsülnek bennünket. Az önkormányzatnál felismerték a sikereink pozitív üzenetét, és észrevették, hogy itt a srácok nemcsak sportolnak, hanem szellemiséget és életformát kapnak. Megtanulják megbecsülni a munkát, és hogy miként tudnak majd a társadalom értékes tagjaivá válni. Több mint 5000 tanítványom volt már, és mindegyik megtalálta önmagát, tisztességes és becsületes emberként éli az életét. Minden nap edzünk, nincs megállás. Sőt, tartunk külön a csepeli lakosoknak ingyenes hétvégi órákat, kurzusokat. Hiszünk abban, hogy minél többet kapunk, annál többet kell visszaadni, és igyekszünk meghálálni a kerületnek a támogatást. Az elmúlt években pedig több vidéki városban, így Szegeden, Makón, Újkígyóson, Albertirsán és Győrben is megalakult a Király Team Kick-box Akadémia, így összességében ötszáz fölött van a taglétszámunk.
– Mik a további céljaik?
– A legfontosabb, hogy a gyerekek sportoljanak. Én négygyermekes apaként ugyanolyan hangsúlyt fektetek a gyermekeim sportolására, mint a tanulásra, és a kettő mindig is erősítette egymást. Tisztában vagyunk azzal, hogy a sportolóink nem feltétlenül válnak világklasszisokká, még csak az sem biztos, hogy a sport az életük része lesz, ettől függetlenül párhuzamosan erősítjük a tanulást és a sportolást. 2010 óta van egy integrációs programunk is, amellyel óriási eredményeket értünk el Csepelen, Tarnabodon és Csongrádon. Halmozottan hátrányos helyzetű fiatalokat integrálunk a társadalomba a sport által. Azokon a településeken, ahol majdnem százszázalékos a munkanélküliség, hihetetlenül sok a nehéz sorsú fiatal, és szinte az egyetlen kiugrási lehetőség a sport. Erre építettük fel a programunkat, ami a mai napig életképes. Mindig komoly terveink vannak, és rengeteget dolgozunk értük. Bízunk abban, hogy a Magyarországon Galambos Péter vezette sportág a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tavalyi elismerése után ténylegesen is felkerül az olimpia programjára, amire az első lehetőségünk Los Angelesben lehet. Addig itthon szeretnénk a kiemelt sportágak közé bekerülni, hogy megélhessük azt a biztonságot, amelynek segítségével ez a csodálatos sportág tovább öregbítheti hazánk hírnevét.
Forrás: http://.sportbanyaszat.reblog.hu – RSS