Bronzérmes lett Hárspataki Gábor a – 2020-as olimpiai bemutatkozás előtt álló – karate sportág legrangosabb versenysorozata, a Karate1 széria ausztriai állomásán, ahol 88 ország 1600 versenyzője indult. A Salzburgban a hétvégén megrendezett versenyen az MTK fiatalja eddigi pályafutása talán legfárasztóbb menetelése során hét győzelemmel és egy vereséggel végzett a harmadik helyen a 75 kg-os súlycsoportban.

A két héttel korábbi, dubaji ezüstérmet követően ezúttal nem kisebb, mint 168(!) fős mezőny várt tavalyi Eb-bronzérmesünkre, aki Salzburgban is igazolta klasszisát. A 22. életévét éppen betöltött sportoló úgy nyerte zsinórban első hat mérkőzését, hogy 31 pontot csinált riválisain, miközben ellene csupán egyetlen pontot értek el. A sok csatában elfáradva aztán a döntőbe jutásért kikapott a többszörös vb- és Eb-érmes német Bitsch-től, így a bronzéremért küzdhetett. A helyosztón Hárspataki Gábor 3-2-re nyert az ukrán Kszenzsik ellen, így ismét világverseny dobogójára állhatott fel.